Lähetä viesti
Tuotteeseen liittyvissä kysymyksissä voit ottaa meihin yhteyttä tällä lomakkeella. Vastaamme mahdollisimman nopeasti!
"*" indicates required fields
ROFLEX EXTO on vesitiivis, mutta vesihöyryä läpäisevä läpivientikaulus 100 – 120 mm:n läpimittaisen putken tiivistämiseen aluskatteeseen tai tuulensuojaan.
| Tuotekoodi | 508203 |
|---|---|
| Pakkauskoko | 1 kpl |
ROFLEX EXTO on vesitiivis, mutta vesihöyryä läpäisevä läpivientikaulus 100 – 120 mm:n läpimittaisen putken tiivistämiseen aluskatteeseen tai tuulensuojaan. Kauluksessa on valmis liimapinta ja Solid-liima. Liima on läpäissyt sadan vuoden lämpövanhennuskokeen ja se tarttuu erittäin hyvin.
ROFLEX EXTO -läpivientikaulus voidaan kiinnittää kaikkiin pro clima -kankaisiin ja tavallisimpiin aluskatemateriaaleihin, joita ovat esimerkiksi polyetyleeni (PET) ja polypropyleeni (PP). Huokoisiin alustoihin kuten esimerkiksi puukuitulevyihin kiinnitettäessä kauluksen vastepinta alustetaan pohjustusaineella.
ROFLEX EXTO -läpivientikaulus on päästötestattu AgBB / ISO 16000: n mukaan. Asentamisen helpottamiseksi se voidaan leikata sopivaan kokoon.
| Myyntiyksikkö | kpl |
|---|---|
| Käyttöyksikkö | kpl |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Myyntiyksikön pituus (mm) | 255 |
|---|---|
| Myyntiyksikön leveys (mm) | 220 |
| Myyntiyksikön korkeus (mm) | 13 |
| Myyntiyksikön paino (kg) | 0.170 |
Tuotteeseen liittyvissä kysymyksissä voit ottaa meihin yhteyttä lomakkeella. Vastaamme mahdollisimman nopeasti!